Haber

Diyarbakır’da enkazdan kurtuldu, güvenlik güçlerine sarıldı

Türkiye deprem felaketinden kurtulmaya çalışıyor…

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan 7 katlı Galeria İş Merkezi ve Sitesi’nin enkazından kurtarılan Aysel Kirişçi ve ailesi, enkazdan kurtaran güvenlik güçleri ile birlikte olay yerine geldi.

“Beni indir diğerlerini gör”

Görüşmede duygusal anlar yaşandı. Kirişçi, bacaklarıyla kendisine merdiven yaptıklarını söyledi. “Uyandığımda yatağımın sallandığını gördüm, torunlarımı aradım, deprem olduğunu söyledim. Torunum üzerime atladı. Bekledik, bacayı açtılar ve gittik. Yükseklik korkum olduğu için ‘Nasıl ineceğim’ dedim. Orada güvenlik güçleri vardı, ‘Haydi sırtıma bin’ dedi, ben de ‘binersem senin belin kırılır’ dedim. Bana ‘sen benim annemsin’ dedi ama anlaşamadım. Merdivenleri dizlerden çektiler, sağdan soldan tuttular, haktan aşağı indim, sonrasını hatırlamıyorum. Gözlerimi açtım ve ambulanstayım. Sağlık çalışanlarına ben yeterim dedim, ‘beni indirin, diğerlerine bakın’ dedim. Beni kurtaran herkesi öpüyorum çocuklarım. Allah onlara güç versin. Rabbim tüm ümmet-i Muhammed’in yardımcısı olsun”söz konusu.

Kurtarma çalışmalarına katılan Özel Harekat Polis Memuru Gökhan Çavuşoğlu, kurtarılan Aysel teyzenin kilolu olduğu için sırtına binmek istemediğini söyledi.

“Kiloluyum oğlum beni yere indiremezsin” dedi.

Çavuşoğlu, “Merdiven boşluğundan aşağı inen büyük bir blok vardı. ‘Çok kiloluyum oğlum beni alt edemezsin’ dedi, ben de ‘Merak etme yanındayız’ dedim ve büyük bloktan indirdim. Orada yaklaşık 50 kişiyi indirdik. Devletimiz ve milletimiz canla başla çalışıyor. Hâlâ enkaz alanındayız”söz konusu.

yunusemre-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu