Haber

Gebze Mutlukent Dolaşım Planı uygulanıyor

Gebze Mutlukent Dolaşım Planı ile Büyükşehir, Gebze GOSB ve çevresi kavşaklarında trafik yoğunluğunun önüne geçmeyi hedefliyor.

Gerçekleştirdiği ulaşım projeleriyle kentte yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğin daha sistemli hale gelmesi için sirkülasyon planlarını da hayata geçiriyor. Bu kapsamda Gebze bölgesinde Rahmi Dibek Caddesi-Dicle Caddesi-Organize Sanayi Caddesi ve TEM Yan Yolları 1. Etap kapsamında yapılan yeni köprünün ortasındaki kuzey ve güney yan yolları olan Mutlukent Sirkülasyon planı, uygulanıyor.

 

TEM GÜNEY YOLU GOSB KAVŞAĞI İLE YAN DÜZENLEMESİ

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin ağır yol düzenleme ve üst yapı yenileme çalışmaları kapsamında Şekerpınar-Gebze yolunun temas köprüsü ortasında kalan kısmının Mutlukent Alt Geçidi’ne giden tek gerçek güzergâh ve Mutlukent alt geçidi, Mutlukent alt geçidinin Şekerpınar Gebze yolundan İbrahimağa Caddesi, İbrahimağa Caddesi’ne giden tek gerçek yönü Caddenin Dicle Caddesi ile Terminal Caddesi’nin ortasında kalan kısmı gerçek tek yön olarak Terminal Caddesi olarak değiştirilerek, İbrahimağa Caddesi ile Bağlantı Köprüsü’nün ortasında bulunan Terminal Caddesi’nden İlişki Köprüsü’ne geçiş gerçek tek yön, Bağlantı Köprüsü ise çift yön olarak değiştiriliyor.

 

AĞIR TRAFİKTEN KAÇINILMASI PLANLANMIŞTIR

Gebze merkez ve çevresindeki yollarda trafiği rahatlatmak için son bir yılda taraf değiştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki trafiği hızlandırmayı hedefliyor. Gebze Mutlukent Sirkülasyon Planı ile bölgede ağır tonajlı ve servis araçlarının neden olduğu trafiğin önlenmesi ve trafikte düzenin sağlanması amaçlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karacabey-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu