Yaşam

Oscar ödüllü besteci Hans Zimmer, YouTuber MrBeast’in videosunun müziklerini yapıyor.

“Karayip Korsanları”, “Aslan Kral”, “Gladiatör”, “Top Gun: Marverick”, “Yıldızlararası” ve Christopher Nolan’ın Batman üçlemesi gibi sayısız filmin müziklerini besteleyen Oscar ödüllü besteci Hans Zimmer, YouTube’un en tanınmış yayıncılarından. MrBeast olarak bilinen Jimmy Donaldson’ın yeni görünümü için müzik besteledi. Mr. Beast, sosyal medya hesabından besteciyle çalıştığını duyurarak, “Hans Zimmer az önce yeni videomuz için orijinal bir film müziği hazırladı.”

Lost Dock’un bildirdiğine göre, gerçek adı Jimmy Donaldson olan MrBeast, Union Glacier bölgesi dışında 50 saat geçirdiğini gösteren en son YouTube videosunu çekmek için Antarktika’ya gitti. Aynı sıralarda Hans Zimmer’ın da bölgede olduğunu öğrenen Donaldson, besteci ile bir görüşme ayarladı ve ona önceden çektikleri bir video sunumu verdi. Yaklaşık dört saat içinde, yeni YouTube videosunun müziğini bestelemesi için Zimmer ile barıştırdı.

“Ne pahasına olursa olsun O’NUNLA ÇALIŞACAĞIMI BİLİYORDUM”

MrBeast o anları şöyle hatırladı: “Hans’ın da orada olduğunu duyduğum an, değeri ne olursa olsun bu bahiste onunla çalışmam gerektiğini biliyordum. Böyle çılgın bir yerde hayatta kalmanın nasıl bir şey olduğunu kimse anlayamaz! “Bunu büyük bir hızla halletmemiz gerekiyordu ve ona ulaştığımızda, o da aynı derecede heyecanlıydı.”

Zimmer, sınırlı bir zaman diliminde yepyeni sinema filmi müziği yaratmak için Bleeding Fingers Music besteci kolektifinin üyeleri James Everingham ve Adam Lukas ile işbirliği yaptı. Üçlü daha önce BBC belgesel dizisi Frozen Planet II için film müziği üzerinde işbirliği yapmıştı.

İşte MrBeast’in “I Survived 50 Hours in Antarktika”dan son fotoğrafı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu