Haber

Kadri Gürsel: Siyasi liderler yere bakmadan yürür

ensonhaber.com

Seçim çalışmalarını sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Platformu’nun düzenlediği İftar Toplantısı’na katıldı.

Kılıçdaroğlu, programın ardından CHP Düzce Milletvekili adayı Azade Ay ile bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Canan Kaftancıoğlu ile karenin sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

Muhalif medyada ‘seccade’ mücadelesi

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yerde ayakkabılarla seccadeye bastığı görülen 6’lı masadan yansımalar sonrası özür diledi.

Kılıçdaroğlu, bilinçsizce gerçekleşen bir durum olduğunu söylese de muhalefet çevrelerinden konu hakkında şaşırtıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Son olarak Halk TV ekranlarında muhalif gazeteci Kadri Gürsel konuya farklı bir açıdan yaklaşmaya çalıştı.

“Siyasi liderler yere bakmadan yürür, sorumluluk seccadeyi oraya koyanlardadır”

Gürsel, bahisle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bir siyasi cumhurbaşkanı yürürken dağ başında yürümüyorsa, Ankara asfaltında yürürken bile Adalet Yürüyüşü’nde durur durmaz önüne bakacaktır. Bir siyasi liderin izleyeceği yol kapalı bir yerse, program dahilindeyse ona bakılmıştır. Siyasi bir başkan başını sonsuza kadar tutar. Dik fiyat ve üstte. Böyle fotoğraf vermeyen siyasi başkan. Yok, bulamazsın, bir tane bile bulamazsın. Kılıçdaroğlu’nun önüne bakarak yürürken fotoğrafını bulamazsınız. O yüzden Kılıçdaroğlu’nun böyle bir renk ve desen cümbüşü içinde gözlerini yere diktiğini hayal bile edemiyorum. Yere bakmadı ve sol seccadeye bastı. Sorumluluk o seccadeyi orada bırakana aittir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu