Haber

İsrail dünyaya rezil oldu: Paylaşıp sildiler

İsrail ordusu, yaklaşık iki saat süren yoğun bombardıman ve ağır silah atışlarının ardından Şifa Hastanesi’ne operasyon başlattığını duyurdu. İsrail Ordu Radyosu’ndan yapılan açıklamada, Şifa hastanesinde İsrailli rehineye dair herhangi bir iz bulunmadığı kabul edildi. Bunlara ek olarak; İsrail’in, Hamas’ın ana karargâhı olduğunu iddia ettiği Gazze’deki Şifa Hastanesi’ni işgal etmesinden sonra, tüneller ve mühimmat depoları yerine binada bulduğunu iddia ettiği paslı silahlar ve birkaç kamerayı delil olarak sunması eleştirilere neden oldu. .

Şifa Hastanesi’nin çevresini ve avlusunu tanklarla kuşatan ve hastaneyi tamamen dış dünyaya kapalı tutan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, MR (manyetik rezonans görüntüleme) cihazında “silah ve elektronik cihazlar” ele geçirildiği iddia edildi. ) Şifa Hastanesi bölümü.

İSRAİL’İN GÜÇLERİNE İLİŞKİN HİÇBİR DELİL SUNULAMADI

Ordunun paylaştığı görüntülerde Hamas’a ait olduğu iddia edilen bir bilgisayar, yarım kasa hurma, kitap, çoğu paslı yaklaşık 10 Kalaşnikof tüfeği, yelek ve el bombası gibi malzemeler yer alıyor.

İsrail ordusunun “Hamas’ın ana karargahı olması nedeniyle uluslararası koruma statüsüne sahip olmadığını” iddia ettiği Şifa Hastanesi’nde haftalardır açıkladığı bulgular, İsrail basınında da eleştiri konusu oldu.

“EŞSİZ ÇOCUK UYGULAMALARI”

İsrailli gazeteci ve güvenlik analisti Yossi Cohen, sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda “Şifa (Hastane) hakkında kötü hisler beslediğini” belirtti.

“İMAJIMIZ YOK OLDU”

İsrail’in “eşi görülmemiş çocukça uydurmalar” sunduğunu belirten Cohen, “Yani orada (İsrailli) rehineler ve teröristler bulunamadı. Şimdi de Ordu Sözcüsü Şifa’ya Hamas’ın karargâhı olduğu ve silah olduğu için girdiklerini söylüyor,” dedi. Haritalar ve karargah orada.” . Hiç etkileyici değil. Beklentilere ve uluslararası imajın zedelenmesine değdi mi?” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SABAH

haberkozan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu