Haber

İran, AB ve İngiltere yaptırımlarına yanıt vereceğini söyledi

İran, Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere’nin bazı İranlı kişi ve kurumlara uyguladığı yaptırımlara yanıt vereceğini açıkladı.

İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın haberine göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani, AB ve İngiltere’nin Tahran’a yönelik son yaptırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kenani, “Avrupa Birliği ve İngiliz rejiminin bu eylemi, İran’ın otoritesi konusundaki kafa karışıklıklarının yanı sıra İran gerçeklerini tam olarak anlama konusundaki zihinsel yetersizliklerinin bir işaretidir.” dedim.

Kenani, “İran, bu tür başarısız politikalara yanıt verme hakkını saklı tutuyor ve yakında Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ta insan hakları ihlalcilerine ve terör destekçilerine karşı yeni bir yaptırım listesi açıklayacak” dedi. terimleri kullandı.

AB ülkeleri, Mahsa Emini’nin ölümünün ardından başlayan gösterilere yönelik müdahalelerdeki rolü nedeniyle dün 18 İranlı ve 19 örgüte yaptırım kararı aldı.

İngiltere, İran-İngiliz çifte vatandaşı Ali İstek Ekber’in “gösterilerin bastırılmasında insan hakları ihlali” ve casuslukla suçlanarak infaz edilmesi nedeniyle bazı İranlı yetkili ve kuruluşları yaptırım listesine aldığını da duyurdu.

habersarkikaraagac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu