Haber

Eski ABD istihbaratçısı: ABD olmasaydı Rusya Ukrayna’daki çatışmayı bitirirdi

Özgürlüğü Yargılamak YouTubeKanala konuşan Ritter, Rusya’nın müzakereler yoluyla Ukrayna’daki çatışmayı en kısa sürede sonlandırabileceğini ancak ABD’nin buna izin vermediğini söyledi.

Ritter, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov‘Şöhret ” “Rusya, Ukrayna konusunda müzakerelere her zaman açıktır.”gibi sözlerini hatırlattı “Beyaz Saray’ın açıklamalarının gerçekle hiçbir ilgisi yok ve Lavrov’un söylediklerini görmezden geliyorlar. Rusya çatışmaya son vermeye hazır. Müzakere masasına otururlarsa bu durum bugün sona erebilir” söz konusu.

Ritter, Moskova’nın Ukrayna’nın NATO üyesi olamayacağı yönündeki tutumunun Washington tarafından dikkate alınması gerektiğini belirtti. “NATO’nun genişletilmesi ve Ukrayna’nın Rusya’yı yok etme mekanizması olarak kullanılmasına gelince, ABD’nin başına böyle bir şeyin gelmesine asla izin vermeyiz. Amerikalıların Rusya’ya ne yapmaya çalıştığımızı anlamasını istiyorum. “Tersine, Kaliforniya’yı, Teksas’ı, Arizona’yı almak isteselerdi buna asla izin vermezdik ve bir savaş başlatırdık.”dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov hafta başında Rusya’nın Ukrayna konusunda müzakerelere açık olduğunu, mevcut ABD yönetiminin büyükelçiliklerin çalışmalarını ve tutukluların durumunu görüşmeye hazır olduğunu ancak Ukrayna’daki çatışmayı tartışmaya istekli olmadığını ifade etti. Ukrayna, Rusya ile Ukrayna arasındaki bağlantılar da dahil olmak üzere, adaletle gerçekten ilgilenen herkesi dinlemeye hazırdır. Hazır olduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu