Haber

Camide kadınla birlikte basılan imam görevden alındı

Karabük Sipahiler Köyü imamı, mescitteki odasında bir kadınla birlikte olduğu sırada baskına uğradıktan sonra valilikten açıklama geldi. Karabük Valiliği, cami imamının görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Merkez Sipahiler Köyü’ndeki Kontratlı Camii imam düşmanı YZS ile ilgili kamuoyu gündemi meşgul eden tezlerin ardından Valiliğimiz (Müftülük) ve Denetçi tarafından hızla olay yerinde inceleme başlatılmıştır. konuyu incelemek üzere görevlendirilmiştir. Konunun hassasiyetinden hareketle Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Müfettiş talep edilmiş, konu Cumhurbaşkanlığı Müfettişleri tarafından incelenmiş ve adı geçen memurun sözleşmesi 09/12/2022 tarihinde feshedilerek görevine son verilmiştir. ”

Ne oldu?

Çocuk annesi AS’nin 23 yaşındaki eşi, 3 yıldır Sipahiler köyü camisinde imamlık yapan Yusuf Ziya S.’nin bir kadınla yalnız kaldığı konusunda jandarmada ifade verdi. camide İmam Yusuf Ziya S. ise sözcü Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada, “Eşimle boşanmak istediğim için itibarıma suikast düzenlediler. Bayan arkadaşımızla oturduğumuz yer cami değil mescit. Caminin deposu olarak kullandığımız yer. Hakkımda idari soruşturma sürüyor. Söz konusu kadın da bir saat oturup gidecekti” dedi. Müftü imamı Yusuf Ziya S. hakkında soruşturma başlatıldı. AS’nin babası Nihat Kayhan’ın şikayeti üzerine Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu