Ekonomi

Borsalar 31 Ocak’a kadar olan haftada 20 milyar dolar yatırım aldı – Bank of America

Bank of America’nın EPFR Global verilerini kullanarak yaptığı mali analize göre, şirket hisselerine odaklı fonlar 31 Ocak’ta sona eren haftada 20,1 milyar dolarlık sermaye artışı yaşarken, bu tutarın 2,1 milyar dolarını bilgisayar ve bilgi teknolojileriyle ilgili sektörler çekti. . .

BofA’daki bir grup finansal analist de kamu hizmetlerine tahsis edilen fonlarda önemli bir çıkış gözlemledi ve bunu 1,1 milyar dolarlık rekordaki dördüncü en büyük çıkış olarak nitelendirdi.

Bölgelere göre dağılıma bakıldığında, Amerikan şirket hisselerine odaklanan fonlar 9,2 milyar dolar kazanırken, Japon şirket hisselerine odaklanan fonlar 1,2 milyar dolar artış yaşarken, Avrupa şirketlerine yatırım yapan fonlar toplamda 5 hafta üst üste düşüş yaşadı. 700 milyon dolar.

Gelişmekte olan ülke borsalarına yatırım yapan fonlar üst üste dokuzuncu haftada da daha fazla sermaye çekerek bu fonlara 6,8 milyar dolar ekledi.

Mevcut yatırım büyüme eğilimi, gelişmekte olan piyasa hisse senetlerine önemli miktarda sermaye akışı, kurumsal mülkiyet piyasalarına geniş katılım ve borç verme ve borç alma piyasalarındaki cesaret verici işaretlerle bağlantılıdır.

Bank of America’nın Boğa ve Ayı Göstergesi, piyasa katılımcılarının yatırıma yönelik güçlü eğilimine işaret ederek son iki buçuk yılın en yüksek noktasına 6,1 ile ulaşırken, yaygın bir varlık satışına işaret edecek aşırı iyimserlik seviyesine ulaşamadı. piyasada kapalı.

Finans uzmanları yorumlarında, “Federal Rezerv faiz indirimlerine hazırlanan ve yapay zekaya duyulan coşkuya hazırlanan piyasa katılımcıları, optimal stratejinin aşırı fiyatlandırılmış hisse senetleri ve düşük fiyatlandırılmış varlıkların bir karışımını içerdiğini unutmamalıdır” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir finans editörü tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

meramajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu