Haber

Başkan Soyer, zehirsiz şehir İzmir için imzayı attı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin sağlıklı bir gelecek için yürüttüğü çalışmalara “İyi Niyet Belgesi” imzalayarak destek verdi. Önder Soyer, zehirsiz şehirler yaratmak için atılan her adımın değerli olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin sağlıklı bir gelecek için yürüttüğü çalışmaları pekiştirdi. Egemenlik Meskeni Toplantı Salonu’nda dernek üyelerini karşılayan Önder Tunç Soyer, “Toksik Olmayan Kentlere Doğru” projesi kapsamında hazırlanan “İyi Niyet Belgesi”ni imzaladı. Zehirsiz şehirler yaratmak için atılan her adımın değerli olduğunu vurgulayan Lider Soyer, “Çalıştığınız konular bizim de meselemizdir. Çözüm bulmak istediğimiz konular. Ortak irademiz var. Toksiksiz İzmir için çalışmak son derece önemlidir. Bu konuda büyük hedeflerimiz olmalı. Kentte ve kırsalda zehir kullanmamalıyız” dedi. Dernek üyeleri, projeye verdiği destekten dolayı Önder Tunç Soyer’e teşekkür etti.

Ot zehiri kullanımını 2025 yılına kadar sona erdirme taahhüdü
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Zehirsiz Şehirler yaratmak için belediye kontrolündeki kamusal alanlarda herbisit (yabani ot zehiri) kullanımına 2025 yılına kadar son vermek için gerekli düzenlemeleri yapma taahhüdünde bulundu. Zararlılarla mücadelede kullanılan diğer pestisitlerin ve kimyasal etken maddeler içeren biyosidal eserlerin kullanımının ise 2040 yılına kadar yüzde 30 oranında azaltılması beklenen çalışmalar arasında. 2040 yılına kadar belediye kontrolünde olan kamusal alanlarda tüm ilaç ve zararlılarla mücadele edilmesi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu