Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin gündemi değerlendirdi.

AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Güçlü, “Görüyorum ki başörtüsü konusunu hala anlamamışlar, yolumuza devam edeceğiz.” dedim.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Meclis Muhabirleri Derneği’ni (PMD) ziyaret eden Zengin, tüm basın mensuplarının gününü kutlayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’nin Anayasa değişikliği teklifine ilişkin atama talebine CHP, YETLERLİ Parti ve HDP’nin olumsuz yanıt verdiğini belirten Varlıklı, “Bu atama reddi siyasi etiğe uygun olmadığı gibi vahametine de uymuyor. olayın.” terimini kullandı.

Anayasa teklifinde başörtüsü konusunun ayrı bir yeri olduğuna dikkati çeken Varlıklı, şunları söyledi:

“40 yıldır devam eden bir sorundan bahsediyoruz. Buna kimsenin itirazı yok, herkesin hemfikir olduğu bir sorun. Bir anda bunun teraziye konmasını üzülüyorum. Siyasi sorun Başörtüsü siyasi bir araç değil, bizim için hayati önem taşıyan bir sorundur. HDP’nin Anayasa Mahkemesi kararı nedeniyle yarın komisyonda görüşülecek konu nedeniyle CHP ve İYİ Parti’nin de kabul etmediğini belirttiler. Onlar için üzücü.”

Yarın saat 12.00’de MHP ile bir araya geleceklerini belirten Zengin, bu konuda açıklama yapacaklarını söyledi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, “Dünya siyaset tarihinde savaş baltasını kaldırarak uzlaşmaya varan hiçbir siyasi hareket yoktur” dedi. Zengin, ifadesini aktardıktan sonra, “Özgür Bey bunu bana söylemedi, sanki bana söylemiş gibi açıklama yaptı. Sözlerini söyledi.

Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’nun CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkındaki dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin dilekçeleri yarın görüşeceğini hatırlatan Zengin, şunları kaydetti:

“Bunlar karşısında hukuken bir şeyler yapılmalı. Bu meseleler terazide tartılacak meseleler değil. Bunlar farklı mahiyette meseleler. Bunları bu şekilde tartışamayız, kural olamaz. Bakıyorum başörtüsü meselesini hala anlamamışlar, yolumuza devam edeceğiz, ‘hayır’ demek hazırlık da olabilir, ben anayasaya hep ‘evet’ derler sanmıştım. Olağan kurallar çerçevesindeki teklif, yaşananlardan sonra ‘hayır’ demeleri için zemin mi arıyorlar diye düşündüm. Bu süreci biz başlatmadık, Sayın Kılıçdaroğlu başlattı.”

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla PMD’yi ziyaret etti.

PMD’de tüm basın mensuplarının gününü kutlayan Akbaşoğlu, “Hepinize sağlık, esenlik, huzurlu ve keyifli bir çalışma ortamı dilerim.” dedim.

haberbornova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu